Category: Rekenaars

Kodering by JvR

Die onderwysers het verlede week ‘n koderingsessie bygewoon waartydens hulle vir ‘n uur lank (hour of code) op Code.org d.m.v. “block coding” basiese koderingkonsepte geleer het. Dit was die eerste van...

Lees Verder

Rekenaarklasse 2019

Ons het ‘n dokument (Google Form) saamgestel om jou as ouer in te lig oor wat ons tans in die rekenaarklas doen. Aan die einde van die dokument is daar ‘n gedeelte waar jy as ouer kommentaar kan lewer of voorstelle...

Lees Verder

Rekenaarklasse Gr.R – Gr.4

Hierdie is in verband met wat tans in die rekenaarklas gebeur vir Gr.R tot Gr.4 en wat ons beoog om in die toekoms te implementeer. Die basis waarop Gr.R tot Gr.4 tans werk is die Office pakket (Word, Excel, Power Point, Paint...

Lees Verder

Rekenaarklasse Gr.5 – Gr.7

Aangesien ons Google gebaseer is, maak ons gebruik van Google om dokumente te skep, take te doen en inligting te soek (Google Docs, Google Classroom, Google Slides ens.). Die skool is besig om alle rekenaars waarop die leerders...

Lees Verder
Loading

Ander Nuus

oktober

28oktHeeldagNicola Swanepoel (Onderwyser) verjaar

28okt07:4509:15Toets: Wiskunde Gr.5

28okt16:0019:00Atletiek: Aflosbyeenkoms (WEG)

29oktHeeldagLead4Life Gr.5

29okt00:0023:59Sivvies

29okt07:4509:15Toets: Wiskunde Gr.4,6 & 7

30oktHeeldagNetbal: WNPA kliniek

november

02novHeeldagMadri Greyling (Nasorg) verjaar

02nov00:0023:59Krieket: O/13 vs. Table View (TUIS)

03novHeeldagKrieket: O/11 vs. Kampsbaai (TUIS)

04nov12:3012:45Skool verdaag vroeër: 12:30 (Gr.1-3) & 12:45 (Gr.4-7)

05novHeeldagRazelle Hanekom (Sport) verjaar

05novHeeldagSkaak: Vriendskaplike vs. Duitse Schule (TUIS)

05novHeeldagMichelle Kellerman (Onderwyser) verjaar

05novHeeldagKRIEKET: Day / Night Mini-krieket toernooi (WEG)

05nov07:4509:15Toets: NWT Gr.4-6, NW Gr.7

06novHeeldagTennis: O/11 Ceres Toernooi

06nov00:0023:59Rugby: Hopefield 10's (WEG)

08nov07:4509:15Toets: EBW Gr.7

Wys Meer

desember

02desHeeldagEksamen eindig

03des08:3012:00Grondslagfase prysuitdeling

07des09:0011:00Gr.4 & 5 Prysuitdeling

08desHeeldagAtletiek: Intersenfase (veld items)

09des09:0011:00Gr.6 & 7 Prysuitdeling

10desHeeldagAtletiek: Baanitems O/6 - O/13 vir 2022

13desHeeldagGraad 7 Afskeid

14desHeeldagMarius Steyn (Drywer) verjaar

15desHeeldagSkool sluit vir leerders en onderwysers

18desHeeldagWanda van Zyl (Onderwyser) verjaar

20desHeeldagRentia van der Merwe (Onderwyser) verjaar

21desHeeldagMarianne Conradie (Onderwyser) verjaar

januarie

06janHeeldagAndri Baird (Onderwyser) verjaar

14janHeeldagEstelle Slabber (Musiek) verjaar

17janHeeldagSkool begin vir onderwysers

17janHeeldagJodene le Clus-Naylor (Admin) verjaar

19janHeeldagSkool open vir leerders

22janHeeldagLead4Life Leerderraad

24jan00:0023:59Somerbuitemuurs begin

25jan00:0023:59Gr.1 & 2 Ouerinligtingsaand

26janHeeldagSusan Oelofse (Nasorg) verjaar

26jan00:0023:59Gr.3 & 4 Ouerinligtingsaand

27janHeeldagGr.5 - 7 Ouerinligtingsaand

28janHeeldagNaas Beets (Skoolhoof) verjaar

Wys Meer

februarie

04febHeeldagToets: Afrikaans

04febHeeldagOOV 100 + 1 Feesvieringe

04febHeeldagPutuma Mgengo (Terrein) verjaar

07febHeeldagStudiemetodes Gr.5

11febHeeldagSenior Swemgala

11febHeeldagToets: Engels, Afrikaans

12febHeeldagThembela Swartbooi (Terrein) verjaar

14feb00:0023:59Sivvies

14febHeeldagStudiemetodes Gr.4

18febHeeldagToets: Wiskunde

23febHeeldag25SOS-Kamp

25febHeeldagToets: Geskiedenis assessering

Wys Meer

maart

03mrtHeeldagEliam Kaunda (Terrein) verjaar

04mrtHeeldagJunior Swemgala

04mrtHeeldagToets: Aardrykskunde assessering

07mrtHeeldag11Grondslagfase assesserings week 1

09mrtHeeldagMarike Badenhorst (Sielkundige) verjaar

10mrtHeeldagSomerbuitemuurs eindig

11mrtHeeldagToets: NWT/NW assessering

11mrtHeeldag12Porterville Bulfees: O/13 Netbal en rugbyspanne

14mrtHeeldag18Grondslagfase assesserings week 2

14mrtHeeldagWinterbuitemuurs begin

16mrtHeeldagToets: EBW (Gr.7)

18mrtHeeldagVeiling

Wys Meer

april

04aprHeeldagBenita Smit (Onderwyser) verjaar

05aprHeeldagWarren Stoman (Onderwyser) verjaar

05aprHeeldagSkool heropen

06apr00:0023:59Ouerbesoeke

07apr00:0023:59Ouerbesoeke

08aprHeeldagJana Nel (Onderwyser) verjaar

11apr00:0023:59Winterbuitemuurs begin

14aprHeeldagToets: Afrikaans, Engels

15aprHeeldagGoeie Vrydag

17aprHeeldagGesinsdag

18aprHeeldagMardry Wright (Onderwyser) verjaar

19aprHeeldagSuné Stander (Assistent) verjaar

Wys Meer

mei

02meiHeeldagWerkersdag

02meiHeeldagAnnemie Gerber (Onderwyser) verjaar

03meiHeeldagUrsula Williams (Nasorg) verjaar

05meiHeeldagHelecia Groenewald (Musiek) verjaar

06meiHeeldagToets: NWT, NW

13mei00:0023:59Toets: Aardrykskunde assessering

20mei00:0023:59Toets: Geskiedenis assessering

20meiHeeldagAnike Goliath (Onderwyser Huppelland) verjaar

21meiHeeldagDriehoekige-byeenkoms: Rugby en netbal (WEG)

24meiHeeldagAndre Lourens (Onderwyser) verjaar

26meiHeeldagWinterbuitemuurs eindig vir intersenfase

27meiHeeldagToets: EBW

Wys Meer

junie

02junHeeldagMaricqe Coetzer (Onderwyser) verjaar

02junHeeldagWinterbuitemuurs eindig vir grondslagfase

02junHeeldagEksamen begin vir Gr.7

06junHeeldagEksamen begin vir Gr.4 - 6

06jun(jun 6)00:0010(jun 10)23:59Grondslagfase assesserings week 1

13jun(jun 13)00:0015(jun 15)23:59Grondslagfase assesserings week 2

14junHeeldagMatthews Kamanga (Sekuriteit) verjaar

15jun00:0023:59Eksamen eindig

16junHeeldagJeugdag

17junHeeldagVakansiedag

21junHeeldagGr.4 - 7 Musiekkonsert

22jun00:0023:59Lead4Life Gr.6

Wys Meer

julie

08julHeeldagLeon Hanekom (Onderwyser) verjaar

08julHeeldagClaudia Josephus (Assistent) verjaar

19jul00:0023:59Skool heropen

20jul00:0023:59Ouerbesoeke

21jul00:0023:59Ouerbesoeke

22julHeeldagLead4Life Gr.5

22julHeeldagIschke Felix (Onderwyser) verjaar

25jul00:0023:59Winterbuitemuurs begin

29jul00:0023:59Sivvies

29julHeeldagLead4Life Gr.4

30julHeeldagHannes Muller (Terrein) verjaar

augustus

18augHeeldagBeulah Matthews (Snoepie) verjaar

24augHeeldagBen Reynecke (Musiek) verjaar

31augHeeldagPhillip Chimukuyu (Sekuriteit) verjaar

september

02sepHeeldagLiezel Theron (Onderwyser) verjaar

03sepHeeldagSanna Molepo (Terrein) verjaar

04sepHeeldagPatrick Chadzuka (Terrein) verjaar

05sep(sep 5)00:0009(sep 9)23:59Grondslagfase assesserings week 1

07sepHeeldagTina Fourie (Spelterapeut) verjaar

08sepHeeldagWinterbuitemuurs eindig

08sepHeeldagDolinda Mfulo (Nasorg) verjaar

12sep(sep 12)00:0016(sep 16)23:59Grondslagfase assesserings week 2

12sep00:0023:59Somerbuitemuurs begin

12sepHeeldagSomerbuitemuurs begin

15sep00:0023:59Somerbuitemuurs eindig

19sepHeeldag23Skoolkonsert

Wys Meer