Kultuurbedrywighede is deel van ons skool se daaglikse program, maar as deel van ons strewe om vir die leerders van Laerskool Jan van Riebeeck ‘n gebalanseerde keuse te bied, word verskeie kuns en kultuur aktiwiteite as buitemuurse bedrywighede aangebied.

Musiek, drama, dans en kuns word aangebied en hieruit vloei konserte, Eistedfodd, uitstallings en openbare optredes. Die leerders wat hiervan gebruik maak se selfvertroue kry ‘n hupstoot en hulle kry geleentheid om hul talente te ontwikkel.

Privaat Akademie, Kuns en Kultuur Buitemuurse program:
‘n Program met tye en kontakpersone sal binnekort hier verskyn

JvR

Filter

27sepHeeldagKultuurkaskenades Gr.4 & 5 (na pouse)

27sepHeeldagKultuurkaskenades Gr.1 - 3 (voor pouse)

29sepHeeldagKultuurkaskenades Gr.6 & 7 (voor pouse)

30sepHeeldagMusiekkonsert Gr.4-7

Wys Meer

Kuns en Kultuur Nuus

Kaapse Afrikaanse Eisteddfod gehou op 10 en 11 September 2021

Baie geluk aan al ons leerders wat aan die Kaapse Afrikaanse Eisteddfod deelgeneem het. Uit die 94...

Kultuurkaskenades en musiekkonserte (laaste week van die kwartaal)

A.g.v. die nuwe Covid-regulasies, word die volgende veranderings aangebring aan volgende...

Liewe Heksie kom kuier in die Baxter

Kom kyk gerus of julle van die kaboutertjies herken! Daar is ‘n gifappeltjie wat in Hoërskool Jan...

Eisteddfod

Vrydag en Saterdag se Eisteddfod-reëlings is as volg: Almal moet asb. by die agterste hek (Nuwe...

Kultuurkaskenades

Kultuurkaskenades gaan in die laaste week van die kwartaal virtueel plaasvind: Maandag, 27...

Musiekkonserte

Musiekleerders van Gr.4 - 7 sal op 30 September twee konserte in die saal hou: Gr.4 en 5 - 09:00...

Eisteddfod Klavier

Baie geluk aan ons leerders wat uitstekend in die afgelope Eisteddfod gevaar het. Ons is baie...

Program vir Kaapse Afrikaanse Eisteddfod: 10 & 11 September

Sien die program vir die Kaapse Afrikaanse Eisteddfod op 10 & 11 September hieronder:...

Eisteddfod: Sanguitslae

Die eerste deel van die Eisteddfod Sangafdeling het baie goed afgeloop. Juffrou Helecia is BAIE...

Lara Pieterse ontvang sertifikaat vir balleteksamen

Lara Pieterse het verlede jaar November 'n Royal Academy of Dance balleteksamen afgelê en het...

Kuns en Kultuur Aktiwiteite

Musiek

Leerders ontvang by ons skool onderrig in klavier, sang, blokfluit, musiekteorie, kitaar, viool en ukelele. Daar is geleentheid om in te skryf vir eksterne eksamens van Unisa, Royal Schools of Trinity College asook die Eisteddfod.

Die musiekleerders hou elke jaar twee musiekkonserte in die skoolsaal.

Kuns

Leerders ontvang tweeweekliks kunsonderrig in die kunsklas. Die kinders se kunswerke word op ‘n deurlopende basis in die skoolgange uitgestal en is ook dikwels die fokus van spesiale uitstallings in die skool se voorportaal. Aanvullend tot ons skoolkuns, word privaatkunsklasse ook as buitemuurse aktiwiteit van Dinsdae tot Donderdae aangebied.

Eisteddfod

Ons skool neem jaarliks aan die Kaapse Afrikaanse Eisteddfod deel.

Kategorieë: Voordrag van gedigte, onvoorbereide lees, prosa, mimiek, spreekkoor, solosang, klavier, blokfluit en kuns.

Koor

Ons skool het twee kore nl. Juniorkoor (Gr 1-3) en Seniorkoor (Gr 4-7).

Die kore tree by koorfeeste, kerke en skoolfunksies op.

Drama

Dramaklasse word privaat aangebied deur Jana&Jana Dramaskool. Die doel van die drama is om leerders selfvertroue, kreatiwiteit, korrekte stemgebruik en stimulering van die verbeelding te bied waarmee hulle die grootmenswêreld kan betree. Leerders leer deur die jaar om met selfvertroue en gemak voor ‘n gehoor op te tree. ‘n Dramakonsert word aan die einde van die jaar aangebied.

Jannies Talentaand

Jannies Talent is ‘n heerlike informele aand waar ons eie Jannies hulle spesiale talente kom vertoon.

Redenaars

Leerders vanaf Graad 4-7 kry die geleentheid om aan redenaars deel te neem. Met die nodige afrigting en voorbereiding neem ons ook aan die ATKV-redenaarskompetisie deel. Ons leerlinge het die afgelope paar jaar deurgedring na die finale rondte in die Wes-Kaap waar van hulle ook onder die top-10 geëindig het.

Moderne Dans

Moderne dans is baie gewild en word deur Barbara Schreuder aangebied by Jan van Riebeeck Laerskool. Afhangend van die ouderdomsgroep van die leerder vind oefeninge op Maandae, Dinsdae, Donderdae en Vrydae plaas.
Kontak nr: 0724549353

Konsert

Ons hou elke tweede jaar konsert waaraan die hele skool deelneem. Die konsert bied al die leerders die geleentheid om hul kreatiwiteit ook op kultuurvlak uit te leef.