Kultuurbedrywighede is deel van ons skool se daaglikse program, maar as deel van ons strewe om vir die leerders van Laerskool Jan van Riebeeck ‘n gebalanseerde keuse te bied, word verskeie kuns en kultuur aktiwiteite as buitemuurse bedrywighede aangebied.

Musiek, drama, dans en kuns word aangebied en hieruit vloei konserte, Eistedfodd, uitstallings en openbare optredes. Die leerders wat hiervan gebruik maak se selfvertroue kry ‘n hupstoot en hulle kry geleentheid om hul talente te ontwikkel.

Privaat Akademie, Kuns en Kultuur Buitemuurse program:
‘n Program met tye en kontakpersone sal binnekort hier verskyn

JvR

Filter

Kuns en Kultuur Nuus

Drama 2022

Dramatye vir 2022: Gr.1 - 3 Maandag - 14:00 - 15:00 Woensdag - 14:10 - 15:00 Vrydag - 13:00 -...

BARBARA SCHREUDER DANSSKOOL BY JAN VAN RIEBEECK 2022

Genres AIDT Moderne dans /AAB American Academy of Ballet /Contemporary /Hip Hop word aangebied....

Lara presteer in die kunste

Lara het 90% in haar Viool graad 4 eksamen, gedoen deur Trinity College of Music in Londen,...

Unisa musiekteorie-uitslae

Baie geluk aan die volgende leerders met hul puik musiekteorie-uitslae: Luca Zulch (Gr.7): Unisa...

Barbara Schreuder Dansskool

UITSLAE: AMERICAN BALLET "PERFORMANCE AWARDS" Die volgende dansers het op Saterdag, 13 Nov 2021,...

Redenaars 2022

Ek is tans besig met die beplanning van die redenaarsprogram vir 2022. Graag wil ek weet of jou...

Nasionale uitslae van die Radikale Redenaars kompetisie

Twee van ons leerders, Pieter en Karu Rademeyer het omtrent uitgeblink tydens hierdie jaar se...

Musieklesse 2022

Indien daar nuwe leerders is wat belangstel in klavier- of blokfluitlesse vir 2022, doen asb....

Barbara Schreuder Dansskool

BARBARA SCHREUDER DANSSKOOL BIED AAN: "AMERICAN BALLET: PERFORMANCE AWARDS" Kom ondersteun ons...

Kuns en Kultuur Aktiwiteite

Musiek

Leerders ontvang by ons skool onderrig in klavier, sang, blokfluit, musiekteorie, kitaar, viool en ukelele. Daar is geleentheid om in te skryf vir eksterne eksamens van Unisa, Royal Schools of Trinity College asook die Eisteddfod.

Die musiekleerders hou elke jaar twee musiekkonserte in die skoolsaal.

Kuns

Leerders ontvang tweeweekliks kunsonderrig in die kunsklas. Die kinders se kunswerke word op ‘n deurlopende basis in die skoolgange uitgestal en is ook dikwels die fokus van spesiale uitstallings in die skool se voorportaal. Aanvullend tot ons skoolkuns, word privaatkunsklasse ook as buitemuurse aktiwiteit van Dinsdae tot Donderdae aangebied.

Eisteddfod

Ons skool neem jaarliks aan die Kaapse Afrikaanse Eisteddfod deel.

Kategorieë: Voordrag van gedigte, onvoorbereide lees, prosa, mimiek, spreekkoor, solosang, klavier, blokfluit en kuns.

Koor

Ons skool het twee kore nl. Juniorkoor (Gr 1-3) en Seniorkoor (Gr 4-7).

Die kore tree by koorfeeste, kerke en skoolfunksies op.

Drama

Dramaklasse word privaat aangebied deur Jana&Jana Dramaskool. Die doel van die drama is om leerders selfvertroue, kreatiwiteit, korrekte stemgebruik en stimulering van die verbeelding te bied waarmee hulle die grootmenswêreld kan betree. Leerders leer deur die jaar om met selfvertroue en gemak voor ‘n gehoor op te tree. ‘n Dramakonsert word aan die einde van die jaar aangebied.

Jannies Talentaand

Jannies Talent is ‘n heerlike informele aand waar ons eie Jannies hulle spesiale talente kom vertoon.

Redenaars

Leerders vanaf Graad 4-7 kry die geleentheid om aan redenaars deel te neem. Met die nodige afrigting en voorbereiding neem ons ook aan die ATKV-redenaarskompetisie deel. Ons leerlinge het die afgelope paar jaar deurgedring na die finale rondte in die Wes-Kaap waar van hulle ook onder die top-10 geëindig het.

Moderne Dans

Moderne dans is baie gewild en word deur Barbara Schreuder aangebied by Jan van Riebeeck Laerskool. Afhangend van die ouderdomsgroep van die leerder vind oefeninge op Maandae, Dinsdae, Donderdae en Vrydae plaas.
Kontak nr: 0724549353

Konsert

Ons hou elke tweede jaar konsert waaraan die hele skool deelneem. Die konsert bied al die leerders die geleentheid om hul kreatiwiteit ook op kultuurvlak uit te leef.