Kultuurbedrywighede is deel van ons skool se daaglikse program, maar as deel van ons strewe om vir die leerders van Laerskool Jan van Riebeeck ‘n gebalanseerde keuse te bied, word verskeie kuns en kultuur aktiwiteite as buitemuurse bedrywighede aangebied.

Musiek, drama, dans en kuns word aangebied en hieruit vloei konserte, Eistedfodd, uitstallings en openbare optredes. Die leerders wat hiervan gebruik maak se selfvertroue kry ‘n hupstoot en hulle kry geleentheid om hul talente te ontwikkel.

Privaat Akademie, Kuns en Kultuur Buitemuurse program:
‘n Program met tye en kontakpersone sal binnekort hier verskyn 

Kuns en Kultuur Nuus

Seniorkoor

  Koorlede word op die oomblik getoets. Die meeste weet reeds wie sing in die Seniorkoor.  Ons hou...

Privaat Dramaklasse: Kwartaal1van 2018

Dramaklasse word  privaat aangebied en die beplanning daarvan strek oor 4 kwartale. Daar sal...

Die BARBARA SCHREUDER DANSSKOOL bied aan:

Einde van die Jaar-DANS VERTONING en Prysuitdeling Saterdag 25 November 2017 (Veilige parkering...

Kooroptrede

Ons kore sing hierdie Sondagaand by Tamboerskloof N G Kerk in Kloofnekweg. Die diens is van  19:00...

Konsert DVD

Die konsert DVD kos R120 en is betaalbaar by registeronderwyser of direk by mnr. Ben Reynecke....

Klaviereksamen: Uitslae, London College of Music

Ons het twaalf leerders wat onlangs deelgeneem het aan hierdie klavier-eksamen. As daar in ag...

Barbara Schreuder Dansskool Uitslae 2017

Ons het ons jaarlikse Performance Awards Ballet Event op Sat 28 Oktober by JvR gehou. Brons...

Internasionaal-bekende kunstenaar Stef Bos in die skoolsaal!

Stef Bos tree om 7nm op 16 November in die Jan van Riebeeck skoolsaal op ten bate van die...

Konsertfoto’s

Indien daar ouers is wat nog nie toegang tot die konsertfoto's het nie, kan die skakel steeds by...

Kooroptrede

Die jaar is op sy rug en Kersfees is om die draai. Albei ons kore sing op Sondagaand 26 November...

Kuns en Kultuur Aktiwiteite

Musiek

Leerders ontvang by ons skool onderrig in klavier, sang, blokfluit,  musiekteorie en kitaar. Daar is geleentheid om in te skryf vir eksterne eksamens van Unisa of Royal Schools asook die Eisteddfod.

Die musiekleerders hou elke jaar twee musiekkonserte in die skoolsaal.

Kuns

Leerders ontvang tweeweekliks kunsonderrig in die kunsklas.  Die kinders se kunswerke word op ‘n deurlopende basis in die skoolgange uitgestal en is ook dikwels die fokus van spesiale uitstallings in die skool se voorportaal.  Aanvullend tot ons skoolkuns, word privaatkunsklasse ook as buitemuurse aktiwiteit van Dinsdae tot Donderdae aangebied.

Eisteddfod

Ons skool neem jaarliks aan die Kaapse Afrikaanse Eisteddfod deel.

Kategorieë: Voordrag van gedigte, onvoorbereide lees, prosa, mimiek, spreekkoor, solosang, klavier en kuns.

Koor

Ons skool het twee kore nl. Juniorkoor (Gr 1-3) en Seniorkoor (Gr 4-7).

Die kore tree by koorfeeste, kerke en skoolfunksies op.

Drama

Dramaklasse word privaat aangebied deur Jana&Jana Dramaskool. Die doel van die drama is om leerders selfvertroue, kreatiwiteit, korrekte stemgebruik en stimulering van die verbeelding te bied waarmee hulle die grootmenswêreld kan betree. Leerders leer deur die jaar om met selfvertroue en gemak voor ‘n gehoor op te tree. ‘n Dramakonsert word aan die einde van die jaar aangebied.

Jannies Talentaand

Jannies Talent is ‘n heerlike informele aand waar ons eie Jannies hulle spesiale talente kom vertoon.

Redenaars

Leerders vanaf Graad 4-7 kry die geleentheid om aan redenaars deel te neem. Met die nodige afrigting en voorbereiding neem ons ook aan die ATKV-redenaarskompetisie deel. Ons leerlinge het die afgelope paar jaar deurgedring na die finale rondte in die Wes-Kaap waar van hulle ook onder die top-10 geëindig het.

Moderne Dans

Moderne dans is baie gewild en word deur Barbara Schreuder aangebied by Jan van Riebeeck Laerskool. Afhangend van die ouderdomsgroep van die leerder vind oefeninge op Maandae, Dinsdae, Donderdae en Vrydae plaas.
Kontak nr: 0724549353

Konsert

Ons hou elke tweede jaar konsert waaraan die hele skool deelneem. Die konsert bied al die leerders die geleentheid om hul kreatiwiteit ook op kultuurvlak uit te leef. Die volgende konsert is in 2017.