Kultuurbedrywighede is deel van ons skool se daaglikse program, maar as deel van ons strewe om vir die leerders van Laerskool Jan van Riebeeck ‘n gebalanseerde keuse te bied, word verskeie kuns en kultuur aktiwiteite as buitemuurse bedrywighede aangebied.

Musiek, drama, dans en kuns word aangebied en hieruit vloei konserte, Eistedfodd, uitstallings en openbare optredes. Die leerders wat hiervan gebruik maak se selfvertroue kry ‘n hupstoot en hulle kry geleentheid om hul talente te ontwikkel.

Privaat Akademie, Kuns en Kultuur Buitemuurse program:
‘n Program met tye en kontakpersone sal binnekort hier verskyn 

Filter Opsies

JvR:

JvR

Filter

Geen Inskrywings

Kuns en Kultuur Nuus

Kooroptredes

Albei ons kore is genooi om op 1 Augustus by 'n koorfees by die Hoërskool Jan van Riebeeck op te...

Eisteddfod datums

Let asb. op die volgende datums: Eisteddfod Klavier: 3, 5, 12 Augustus Eisteddfod blokfluit: 27...

Unisa Klavieruitslae

Die volgende uitslae is in klavier behaal:  Andree van Zyl, Graad 2: 77 % Ben Terblanche, Graad 2:...

ATKV redenaars semifinale ronde uitslae

Baie geluk aan Mieke Hertzog wat 'n tweede plek in die Wes-Kaap behaal het en dus aan die...

Ballet kompetisie

Vyf JvR dansers het deelgeneem en pragtig gevaar in die Amerikaanse "Performance Awards" Ballet...

Musiekkonsert Gr.4 en 5

Alle ouers en belangstellendes word uitgenooi na die musiekkonsert op Dinsdagoggend, 11 Junie om...

Eidsteddfod Solosang

Baie geluk aan ons leerders wat uitstekend presteer het by die Sang Eisteddfod. Ons is trots op...

American Ballet Performance Awards (PA)

Die American Ballet Performance Awards vind plaas op Saterdag 25 Mei 2019 om 16:00 by JvR. Kom...

Musieknuus

Eisteddfod solosang Onthou asb. dat die Eisteddfod Solosang volgende week is. Ouers het...

Spraakkuns Eisteddfod is om die draai!

Die Eisteddfod is om die draai en die Jannies oefen dat die rook so trek. Ons is baie opgewonde om...

Kuns en Kultuur Aktiwiteite

Musiek

Leerders ontvang by ons skool onderrig in klavier, sang, blokfluit,  musiekteorie en kitaar. Daar is geleentheid om in te skryf vir eksterne eksamens van Unisa of Royal Schools asook die Eisteddfod.

Die musiekleerders hou elke jaar twee musiekkonserte in die skoolsaal.

Kuns

Leerders ontvang tweeweekliks kunsonderrig in die kunsklas.  Die kinders se kunswerke word op ‘n deurlopende basis in die skoolgange uitgestal en is ook dikwels die fokus van spesiale uitstallings in die skool se voorportaal.  Aanvullend tot ons skoolkuns, word privaatkunsklasse ook as buitemuurse aktiwiteit van Dinsdae tot Donderdae aangebied.

Eisteddfod

Ons skool neem jaarliks aan die Kaapse Afrikaanse Eisteddfod deel.

Kategorieë: Voordrag van gedigte, onvoorbereide lees, prosa, mimiek, spreekkoor, solosang, klavier en kuns.

Koor

Ons skool het twee kore nl. Juniorkoor (Gr 1-3) en Seniorkoor (Gr 4-7).

Die kore tree by koorfeeste, kerke en skoolfunksies op.

Drama

Dramaklasse word privaat aangebied deur Jana&Jana Dramaskool. Die doel van die drama is om leerders selfvertroue, kreatiwiteit, korrekte stemgebruik en stimulering van die verbeelding te bied waarmee hulle die grootmenswêreld kan betree. Leerders leer deur die jaar om met selfvertroue en gemak voor ‘n gehoor op te tree. ‘n Dramakonsert word aan die einde van die jaar aangebied.

Jannies Talentaand

Jannies Talent is ‘n heerlike informele aand waar ons eie Jannies hulle spesiale talente kom vertoon.

Redenaars

Leerders vanaf Graad 4-7 kry die geleentheid om aan redenaars deel te neem. Met die nodige afrigting en voorbereiding neem ons ook aan die ATKV-redenaarskompetisie deel. Ons leerlinge het die afgelope paar jaar deurgedring na die finale rondte in die Wes-Kaap waar van hulle ook onder die top-10 geëindig het.

Moderne Dans

Moderne dans is baie gewild en word deur Barbara Schreuder aangebied by Jan van Riebeeck Laerskool. Afhangend van die ouderdomsgroep van die leerder vind oefeninge op Maandae, Dinsdae, Donderdae en Vrydae plaas.
Kontak nr: 0724549353

Konsert

Ons hou elke tweede jaar konsert waaraan die hele skool deelneem. Die konsert bied al die leerders die geleentheid om hul kreatiwiteit ook op kultuurvlak uit te leef. Die volgende konsert is in 2017.