Kultuurbedrywighede is deel van ons skool se daaglikse program, maar as deel van ons strewe om vir die leerders van Laerskool Jan van Riebeeck ‘n gebalanseerde keuse te bied, word verskeie kuns en kultuur aktiwiteite as buitemuurse bedrywighede aangebied.

Musiek, drama, dans en kuns word aangebied en hieruit vloei konserte, Eistedfodd, uitstallings en openbare optredes. Die leerders wat hiervan gebruik maak se selfvertroue kry ‘n hupstoot en hulle kry geleentheid om hul talente te ontwikkel.

Privaat Akademie, Kuns en Kultuur Buitemuurse program:
‘n Program met tye en kontakpersone sal binnekort hier verskyn 

Kuns en Kultuur Nuus

Balletjannies

Rosa Camille, Nina Bardenhorst, Nicolette Jordaan, Lilly Louw, Mari vd Merwe, Nicole Fourie, Klara...
Lees verder

UNISA uitslae

Baie geluk aan die volgende leerders wat uitstekend gevaar het in die pas afgelope Unisa...
Lees verder

Balletkonsert

'n Hele paar Jannies neem hierdie naweek deel aan 'n spog balletkonsert, Seasons  of Enchantment,...
Lees verder

AANDAG! Alle Dramakinders en Ouers!

A.g.v. die konsert volgende week, sal daar geen Dramaklasse wees nie. Die drama-afsluiting vir...
Lees verder

Eisteddfodmedaljes

Ons is baie opgewonde om die volgende medaljewenners by die Kaapse Afrikaanse Eisteddfod aan te...
Lees verder

Eisteddfoduitslae- Sang

Saterdag was die laaste dag van die Sang Eisteddfod. Weereens was ons baie trots op ons leerders :...
Lees verder

Eisteddfod Solosang

Op Saterdag 9 September, gaan ons Graad 5 - 7 leerders deelneem aan die Sang  Eisteddfod. Dit vind...
Lees verder

Uitslae: Eisteddfod Sang

 Ons kinders het Saterdag deelgeneem aan die Kaapse Afrikaanse Eisteddfod se Junior Sangafdeling...
Lees verder

Tygerberg Kinderkoor

Baie geluk aan Maia Camille wat aanvaar is as lid van die Tygerberg Kinderkoor. Dis n groot eer en...
Lees verder

Eisteddfod medaljes – Klavier

Baie geluk aan ons 2 topleerders wat elk 'n silwer medalje by die Kaapse  Afrikaanse Eisteddfod...
Lees verder

Kuns en Kultuur Aktiwiteite

Musiek

Leerders ontvang by ons skool onderrig in klavier, sang, blokfluit,  musiekteorie en kitaar. Daar is geleentheid om in te skryf vir eksterne eksamens van Unisa of Royal Schools asook die Eisteddfod.

Die musiekleerders hou elke jaar twee musiekkonserte in die skoolsaal.

Kuns

Leerders ontvang tweeweekliks kunsonderrig in die kunsklas.  Die kinders se kunswerke word op ‘n deurlopende basis in die skoolgange uitgestal en is ook dikwels die fokus van spesiale uitstallings in die skool se voorportaal.  Aanvullend tot ons skoolkuns, word privaatkunsklasse ook as buitemuurse aktiwiteit van Dinsdae tot Donderdae aangebied.

Eisteddfod

Ons skool neem jaarliks aan die Kaapse Afrikaanse Eisteddfod deel.

Kategorieë: Voordrag van gedigte, onvoorbereide lees, prosa, mimiek, spreekkoor, solosang, klavier en kuns.

Koor

Ons skool het twee kore nl. Juniorkoor (Gr 1-3) en Seniorkoor (Gr 4-7).

Die kore tree by koorfeeste, kerke en skoolfunksies op.

Drama

Dramaklasse word privaat aangebied deur Jana&Jana Dramaskool. Die doel van die drama is om leerders selfvertroue, kreatiwiteit, korrekte stemgebruik en stimulering van die verbeelding te bied waarmee hulle die grootmenswêreld kan betree. Leerders leer deur die jaar om met selfvertroue en gemak voor ‘n gehoor op te tree. ‘n Dramakonsert word aan die einde van die jaar aangebied.

Jannies Talentaand

Jannies Talent is ‘n heerlike informele aand waar ons eie Jannies hulle spesiale talente kom vertoon.

Redenaars

Leerders vanaf Graad 4-7 kry die geleentheid om aan redenaars deel te neem. Met die nodige afrigting en voorbereiding neem ons ook aan die ATKV-redenaarskompetisie deel. Ons leerlinge het die afgelope paar jaar deurgedring na die finale rondte in die Wes-Kaap waar van hulle ook onder die top-10 geëindig het.

Moderne Dans

Moderne dans is baie gewild en word deur Barbara Schreuder aangebied by Jan van Riebeeck Laerskool. Afhangend van die ouderdomsgroep van die leerder vind oefeninge op Maandae, Dinsdae, Donderdae en Vrydae plaas.
Kontak nr: 0724549353

Konsert

Ons hou elke tweede jaar konsert waaraan die hele skool deelneem. Die konsert bied al die leerders die geleentheid om hul kreatiwiteit ook op kultuurvlak uit te leef. Die volgende konsert is in 2017.