Die gr.7’s het vroeër hierdie jaar aan die Nelson Mandela Universiteit se jaarlikse MathArt kompetisie deelgeneem. Die tema was MATHEMATICS IS THE LANGUAGE OF SCIENCE. Leerders moes ‘n kunswerk maak wat die tema uitbeeld en wat wys hoe Wiskunde en Kuns bymekaar aansluit.

Ons is ongelooflik trots op die uitslae, veral ook omdat dit ‘n landswye kompetisie is. Laerskool Jan van Riebeeck is aangewys as die laerskool met die meeste pryswenners. Van die 20 medaljes wat aan laerskole toegeken is, het ons skool 8 gewen.

Die BRONS medaljewenners is:
Helene Greeff
Adele Holtzhausen
Nell von Lieres

Die SILWER medaljewenners is:
Lara Basson
Liza Hitge
Luja Marx
Cara Swanepoel
(Daar is net 7 silwer medaljes toegeken, waarvan ons 4 in gepalm het!)

GOUE medalje:
Mïlla Joubert
(Daar is slegs 2 goue medaljes toegeken)

Oorhandiging van die silwer en goue medaljes vind Donderdagaand, 25 Augustus, by Artscape plaas.