Dit was ‘n uiters besige kwartaal – sport, assesserings en die konsert. Ten spyte daarvan, was daar 12 Gr.7 leerders wat ook vroegoggende voorberei het vir ‘n wiskundekompetise. Hulle het die vrugte gepluk van hul harde werk. Vir die 4de jaar in ‘n ry het Laerskool Jan van Riebeeck se wiskundespan beide trofeë by die Melkbos-Wiskundekompetisie gewen. Ons leerders het hulle puik van hulle taak gekwyt.

Ons het slegs drie spanne ingeskryf. Ons skryf gewoonlik vier in, maar a.g.v. die konsert het ons die spanne verminder.
Die spanne het as volg geëindig:
1ste plek: Anna van Biljon, Mari Swanepoel, Dawid Adler en Peet Karsten.
3de plek: Layla Erasmus, Jacomien van der Westhuizen, Thornley Webber en Alexander Newton.
7de plek: Zazzie Henderson, Liezel Snijders, Owen van der Linde en Bernard Lombaard.
Dit is ook die 4de jaar in ‘n ry dat ons 3 of meer spanne het wat in die top 10 geëindig het. Met hierdie uitslae is ons aangewys as die wenskool!

Baie geluk aan elke leerder wat so pragtig presteer het. Julle het weereens gewys dat harde werk beloon word en dat wiskunde pret is. ‘n Spesiale woord van dank aan mnr. Hanekom en juf. Baird wat die leerders voorberei het vir die kompetisie.