Die eerste rondte van die WKOD-Wiskundekompetisie was Donderdag, 3 Augustus, tydens skooltyd geskryf. Alle gr.4-7 leerders het deelgeneem. Die 6 leerders in elke graad wat die beste presteer het, dring deur na die finale rondte.
Baie geluk aan die volgende leerders wat deur is na die finale rondte. Die name is in alfabetiese volgorde en nie volgens posisies nie.
Gr.4
Jana Brink
Alexander de Jong
Stella Malan
Armand Meyer
Ruan Rossouw
Ben Terblanche
Gr.5
Dawid Adler
Layla Erasmus
Peet Karsten
Daniel Loots
Jacomien van der Westhuizen
Thornley Webber
Gr.6
Albert Matthee
Stef Mostert
Benjamin Pienaar
Henry Potgieter
Gerard Snijders
Christiaan Stimie
Gr.7
Inge Meyer
Janneke van der Walt
Hanna van der Westhuizen
Edmund van Rooyen
Lené Vorster
Kate Wilkin

Die volgende rondte sal plaasvind op Saterdag 26 Augustus by Laerskool Portia in Athlone. Sodra ons die finale reëlings ontvang, sal ons dit vir elke kind gee. Ons leerders gaan teen  110 ander skole meeding. Ons wens almal baie sterkte toe.